Karbür Elmas Uç Nedir?

01.01.2022
384
Karbür Elmas Uç Nedir?

Takım tezgahlarında kesme, şekillendirme ve delme işlemlerini gerçekleştirmekte kullanılan, talaş kaldırma sırasında körelmeye karşı dayanıklı olan hassas kesicilikte uçlardır. Elmas uçlar işlevsel parçalarında tanecikler halinde elmas barındırırlar. Elmas en sert malzeme olduğundan aşınmaya karşı dayanıklıdır. Metalik bir bağlayıcıyla sinterlenmiş elmas parçacıklarından oluşan kompozit bir malzeme şeklinde tanımlayabileceğimiz elmas uçların üstün kullanım özellikleri bulunmaktadır. Elmas uç nedir diye sorulduğunda uzun kullanım ömrüne sahip, daha az hareketle daha fazla kesme olanağı sağlan malzeme yanıtını alırız.

Diğer yandan kesim işlemindeki gücü daha az dönme hareketi gerektirdiği için bu ürün ile çalışma sırasında ortaya daha az ısı çıkar. Çalışma sırasında elmas uçlar işlenen parçayla kimyasal etkileşime girmezler ve işlenen materyalin köşelerini aşındırmazlar.

Elmas Uç Çeşitleri

Elmas uç çeşitleri kullanılacak malzemeye ve yapılacak işleme göre değişir. Temelde tornalama ikiye ayrılır. Ayrıca işlenecek malzemeye göre çeşitleri değişiklik gösterir. Malzemeye uygun üretilmiş uç ile materyali işlemek daha uygun olacaktır. Ayrıca yapılacak kesimin açısına göre geniş açılı uçlar ya da dar açılı uçlar bulunmaktadır. Bu nedenle çeşitleri şekillerine göre de değişiklik gösterir.

Elmas Uç Fiyatları

Elmas Uç Fiyatı Hakkında Satış Ekibimizden Detaylı Destek Almak İçin Tıklayın

Whatsapp
Hasan Kapusuz
Hasan Kapusuz
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?